Our Closing Ceremony for Year 12 students was held on Thursday, 26 November and live-streamed to parents/caregivers, which included the presentations of awards, including:

  • Year 12 Subject Awards*
  • Contribution Awards
  • Caltex Best All Rounder
  • ADF Future Innovators Award
  • ADF Long Tan Youth Leadership and Teamwork Award
  • Order of Australia Student Citizenship Award
  • Mayo Community Award
  • Principal’s Award

Well done, and congratulations to all recipients.

 

Subject Awards

Biology
Julie Kim

Business & Enterprise
Jacob Breadnam

Chemistry
Georgie Hodgson

Child Studies
Reagan McNeillie

Chinese
Dena Herrmann

Digital Technologies
Cameron Moult-Smith

Drama
Alana Juers

English
Julie Kim

English Literary Studies
Maddison Nyp – Year 11

Essential English
Jessi Zbierski

Food & Hospitality
Alana Juers

General Mathematics
Ella McClean

Essential Mathematics
Courtney Dowling

Mathematical Methods
Michael Smallridge

Specialist Mathematics
Edward Tilbrook

Material Solutions
Mackenzie Barrett

Material Solutions (Textiles)
Imogen Tulloch – Year 11

Modern History
Kate Sandford

Music
Ella McClean

Nutrition
Julie Kim

Outdoor Education
Kiora Hemmings

Physical Education
Zali Simes

Physics
Emily Hinze

Psychology
Jasmin Mead

Research Project
Emily Hinze
Michael Smallridge

Tourism
Courtney Dowling

Visual Arts (Art)
Sarah Sharrad

Visual Art (Design)
Charlie Butler

Vocational Education &
Training – Year 12

Thomas Roberts

*Two prize winners were Year 11 students who accelerated in a subject and achieved the top prize for that subject.

Contribution Awards

  • Alexandra Holloway
  • Ella McIntosh
  • Michael Smallridge
  • Ciaran Scales
  • Lauren Strachan

Caltex Best All Rounder

Emily Hinze

ADF Future Innovators Award

Michael Smallridge

ADF Long Tan Youth Leadership and Teamwork Award

Alexandra Holloway

Order of Australia Student Citizenship Award

Lucy Fielke and Emily Hinze

Mayo Community Award

Lucy Fielke

Principal’s Award

Emily Hinze